Jsme tři

a vždycky dáváme hlavy dohromady. Našim hnacím motorem jsou deadliny, nové nevyzkoušené technologie a závěrečná radost našich spokojených klientů nad hotovým dílem.

proces

Seznámení

Představení týmu Spring Studia, seznámení se snoubenci a s konceptem svatebního dne a představou klientů.

Návrhy

Vytvoření grafického konceptu tiskovin a návrhů svatebních oznámení. Po odsouhlasení vybraného návrhu svatebního oznámení, který definuje styl pro ostatní tiskoviny, obratem začínáme pracovat na dalších komponentech jako jsou jmenovky, menu svatební hostiny, program, zasedací pořádek, číslování stolů, kniha hostů.

Výroba

Výroba je něco, co opravdu umíme a na co se těšíme protože věci rádi dotahujeme až do úplného konce. Nebojíme se být kreativní ale vždy navrhujeme věci, které lze vyrobit. Rádi kombinujeme různé technologie a nestandartní materiály.

Iveta Šotolová

"Kombinace moderního grafického návrhu a zvolení správné technologie výroby dokáže Vaše oznámení udělat nezapomenutelným."
Founder and Creatve Director

Technologie

center

Digitální tisk

Základní kámen našich technologií. Díky němu můžeme tisknout barevné i černobílé motivy na nejrůzněší papíry. Využíváme laserový, inkoustový i voskový tisk.

Sítotisk

Sítotisk využíváme při tisku na silné, tmavé nebo nestandartní materiály. Pro každou barvu je zde potřeba vlastní šablona, přes kterou se pak barva nanáší. Lze jej využít i pro specifické účely kdy například potřebujeme tisknout metalickou, bílou nebo jinak specifickou barvu. Sítotisk se dále využívá při tisku parciálních (lokálních) laků.

Slepotisk

Slepotisk je technika reliéfní ražby prováděná tiskovou formou bez barvy nebo razicí formou. Rozlišujeme deboss=ražbu dovnitř/zatlačení nebo emboss=ražbu ven/vytlačení.

Knihtisk

Knihtisk je způsob mechanického tisku za pomoci raznice a barvy. V podstatě jde o pevné "razítko" které za pomoci barvy a tlaku vytiskne grafiku s malým nebo větším deboss efektem. Na každou barvu je zde potřeba nová raznice.

Fóliová ražba

Fóliová ražba se provádí pomocí raznice a metalické nebo pigmentové fólie. Je k ní potřeba vyrobit raznici a ta za pomocí tepla a tlaku obtiskne fólii do materiálu s vytvořením výraznějšího nebo méně výrazného plastického deboss efektu.

Letterpress

Letterpress je technika knihtisku, kdy za pomocí raznice, tlaku a barvy vznikne plastický obtisk motivu. Dokážeme díky němu v jedné operaci použít až tři barvy při zachování 3mm rozestupu jednotlivých barev.

Plotrový výřez

Výřez pomocí řezacího plotru je naší nejolíbenější technologií. Řezací nůž díky naváděcímu systému kopíruje křivky vložené do programu a dokážeme díky tomu vyrobit potištěné obálky na míru, krabičky nejrůznějších velikostí a tvarů a jiné jednoduché výřezy a to i v kusových nákladech.

Laserový výřez

Řezání laserem je ideální pro řezání velmi detailních motivů a pro řezání do silných a netradičních materiálů.

Výsek

K výseku je potřeba vytvořit výsekovou formu. Její výhoda je že v jedné operaci dochází k separaci tvaru a zároveň i k rýhování případných ohybů. Nevýhodou je vyšší cena raznice, která se většinou vyplatí u většího objemu kusů produktů.

Řezání do velkého formátu

Laserový výřez jsem schopni realizovat až do velikosti A1, plotrový výřez pak podle druhu řezaného materiálu do A1 nebo šířky 1100mm a "nekonečné" délky, takže ani metrové závěsné zlaté svatební logo nás nevyvede z míry.